Egipcjanie przyrzekają zemstę „niemieckim rasistom”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W sprawie zabitej Marwy Al-Sherbini nie wiadomo dlaczego Egipcjanie nie chcą mścić się na rosyjskich rasistach? Czy Niemiec pasuje tu lepiej do stereotypowego rasisty? W latach 90-tych w Egipcie terroryści zabili z nienawiści do Zachodu łącznie 16 niemieckich turystów, w Niemczech młode muzułmanki giną głównie z rąk współwyznawców, a często rodzin, ale czy to wszystko wogóle obchodzi motłoch zebrany na ulicy?

Tysiące ludzi wyszło na ulice Aleksandrii w proteście przeciw brutalnemu zabójstwu ciężarnej Egipcjanki w niemieckim sądzie. Tragedia wydarzyła się na procesie wytoczonym przez kobietę niemieckiemu rasiście pochodzenia rosyjskiego. Morderca zadźgał ją nożem na sali sądowej. Egipcjanie zapowiedzieli krwawą zemstę.

Bić Niemców! – krzyczeli wściekli mieszkańcy Aleksandrii. Brutalne zabójstwo 32-letniej Marwy al-Szerbini wywołało nad Nilem szok. Alex W., z pochodzenia Rosjanin, dźgnął zeznającą przeciw niemu kobietę 18 razy nożem. Ofiara, która była w trzecim miesiącu ciąży, osierociła trzyletnią córeczkę. Szalony postępek mieszkającego w Niemczech rosyjskiego rasisty może mieć dla Niemiec groźne konsekwencje.

Egipska ulica już okrzyknęła zabitą kobietę „męczennicą w chuście”. Tamtejsze media sugerują, że mordercą powodowała nienawiść do islamu. A to dla muzułmanów oznacza wojnę i zemstę. Po poniedziałkowych modlitwach za zabitą w dreźnieńskim sądzie kobietę żałobnicy wyszli na ulice i starli się z policją. Krewni al-Szerbini nie mają wątpliwości: muzułmanie są na Zachodzie dyskryminowani i padają ofiarą rasistowskich ataków. Pomścimy jej śmierć – zapowiedział brat kobiety, Tarik al-Szerbini.

Więcej czytaj na Dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook