Dżihadysta tęskni do fast foodu

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

„Zawsze lepiej walczyć i zabijać, niż pozwolić panoszyć się niewiernym” – pisze bojownik somalijskiej, islamistycznej organizacji Szebab w książce, która ukazała się wczoraj w Internecie. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że autor publikacji jest Amerykaninem, urodzonym i wychowanym w Alabamie.

Omar Hammami znany jako Al-Amriki (po arabsku Amerykanin) jest synem Amerykanina syryjskiego pochodzenia i baptystki z południa USA. W swojej książce opisuje, jak ze zwykłego nastolatka, który pasjonował się sportem, grami komputerowymi i polowaniami, przeistoczył się w islamskiego radykała. Rzucił szkołę, zamieszkał w Egipcie, żeby ostatecznie udać się do Somalii, gdzie od kilku lat bierze udział w świętej wojnie przeciwko niewiernym.

CIA od dawna uważa go za wyjątkowo niebezpiecznego terrorystę. Al-Amriki dowodzi małym oddziałem zagranicznych ochotników, którzy walczą ze wspieranymi przez USA wojskami kenijskimi i etiopskimi. Prowadzą one interwencję w ogarniętej chaosem Somalii. Jednak to nie skromne militarne sukcesy Al-Amrikiego niepokoją amerykańskie służby.

28-letni Hammami zajmuje się głównie działalnością propagandową. Umieszcza w Internecie liczne filmy, na których uśmiechnięty od ucha do ucha opowiada z amerykańskim akcentem o tym, że walka zbrojna z niewiernymi jest ekscytującą przygodą, którą powinien przeżyć każdy młody Amerykanin. Opowiada przy tym dowcipy, a nawet nagrywa piosenki hiphopowe o świętej wojnie.

W opublikowanej wczoraj książce obok postulatów stworzenia nowego kalifatu i opowieści o męczeństwie towarzyszy broni, zamieszcza wspomnienia z dzieciństwa i wyznaje, że tęskni za fast foodem, amerykańskimi lodami i kawą.

 

więcej na rp.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook