Dziewięciu gwałcicieli z Bradford skazanych na długoletnie więzienie

Dziewięciu pochodzących z Pakistanu mężczyzn zostało skazanych na kary długoletniego więzienia za wielokrotne gwałty, narkotyzowanie i zmuszanie do prostytucji dwóch 14-letnich dziewcząt.

Dziewczyny mieszkały w domu dziecka, relacje z oskarżonymi trwały sześć lat od roku 2008. Jeden oskarżony został uniewinniony, jeden skazany na półtora roku więzienia, pozostałych ośmiu zostało skazanych na kary od siedmiu do dwudziestu lat więzienia.

Sprawa została ujawniona, gdy jedna z dziewcząt w roku 2014 zobaczyła w BBC film dokumentalny o seksualnym wykorzystywaniu setek dziewczynek w Rohterham i skontaktowała się z telewizją, która zawiadomiła policję.

Były główny prokurator regionu północno-wschodniej Anglii Nazir Afzal uważa, że państwo zawiodło dziewczynki. „Każdy odpowiedzialny za bezpieczeństwo tych młodych dziewczyn i innych ofiar, zawiódł ich”, powiedział BBC Afzal. Ani policja, ani prokuratura jego zdaniem nie mają wystarczających zasobów, więc „będziemy znajdować się w tej sytuacji i powtarzać tę dyskusję przez najbliższe lata”. (g)(j)

BBC