Duńska „reguła 24 lat” rozszerzona o system punktowy

10d1bfd9-891b-4ea4-ad61-ada60d8d5351_mw800_mh600
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd wraz ze swoją partią wsparcia zgadzają się na zaostrzenie polityki imigracyjnej. Ma ona zostać zmodernizowana, ze szczególnym uwzględnieniem „reguły 24 lat”. Reguła ta, zgodnie z którą imigranci przybywający do Danii muszą mieć ukończone 24 lata by móc zabrać ze sobą współmałżonka, jest właśnie uzupełniana systemem punktowym.

10d1bfd9-891b-4ea4-ad61-ada60d8d5351_mw800_mh600Wszystko po to, by ułatwić przybycie do kraju ludziom posiadającym odpowiednie kwalifikacje, oraz spowolnić ów proces w przypadku ludzi, którzy nie spełniają określonych wymogów. Na zeszłotygodniowym kongresie Partii Liberałów, premier Lars Lokke Rasmussen potwierdził nowe rozporządzenie. „Będziemy przyznawać określoną ilość punktów za wykształcenie, znajomość języków i doświadczenie zawodowe. Dla kandydatów posiadających wystarczającą ilość tych punktów „reguła 24 lat„ nie będzie żadną przeszkodą”. Niektórym więc trudniej będzie przywieźć swoich współmałżonków do Danii, innym zaś nieco łatwiej.

Na przykład 23-letnia pielęgniarka amerykańskiego pochodzenia, która już w jakimś stopniu zna język duński, nie powinna mieć problemów z zabraniem swego współmałżonka. Potrzebujemy jej, to zupełnie zrozumiałe, powiedział premier. Ta nowa inicjatywa wyszła od wspierającej rząd Duńskiej Partii Ludowej, która domagała się zacieśnienia polityki imigracyjnej w zamian za poparcie udzielone rządowi w zakończonych w tym tygodniu negocjacjach budżetowych na rok 2011.

Tłumaczył: Bart na podstawie http://cphpost.dk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze