Duńscy muzułmanie wspierają IS

1
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Trzy osoby zostały przesłuchane w sprawie sprzedawania w Kopenhadze naklejek wyrażających poparcie dla Państwa Islamskiego.

1

Wydarzyło się to kilka dni po tym jak duński meczet zadeklarował poparcie dla kalifatu ogłaszając: „Muzułmanie powinni mieć swój kraj i popieramy ich dążenie do tego”.

Jak donosi „Newsweek”, trzech członków grupy De Humanitære Hjerter (Humanitarne Serca) sprzedawało naklejki z napisem „Support our Ummah” (Wspieraj naszą ummę), ozdobione logo Państwa Islamskiego, po 50 koron (około 30 PLN). Wyglądem przypominały te sprzedawane w celu zbierania fuduszy dla duńskich żołnierzy służących za granicą.

W oświadczeniu policji czytamy: “Wyrażamy uzasadnione obawy, że działanie to było wspieraniem organizacji terrorystycznej, co jest pogwałceniem artykułu 114B duńskiego kodeksu karnego”.

Policja przeszukała cztery adresy i dokonała dwóch aresztowań. Jednym z aresztowanych był lider grupy, Ali Daghim. Jedna z członkiń zgodziła się na przesłuchanie z wolnej stopy. Podczas przeszukań nie znaleziono naklejek, ale zabezpieczono dokumentację ich sprzedaży oraz 100 000 duńskich koron. Daghim zaprzeczył, jakoby pieniądze miały posłużyć wsparciu Państwa Islamskiego oraz dodał, że nie popiera popełnianych tam okrucieństw.

Niezależnie od sprzedaży naklejek meczet w Aarhus ustami swojego rzecznika Fadi Abdallaha otwarcie wyraził swoje poparcie dla ISIS: „Państwo Islamskie jest tym, na co długo czekali wszyscy muzułmanie. Chociaż nie możemy im pomóc, to możemy ich wspierać. Nawet jeśli popełniają błędy, to będziemy obserwować i czekać”. Dodał także, że „warunki w Syrii i Iraku są inne niż tutaj i dlatego w pełni rozumiem, czemu ludzie są tam zabijani”.

Zapytany o komentarz w telewizji Abdallah ponownie zadeklarował swoje wsparcie dla IS : „Muzułmanie powinni mieć swój kraj i popieram to. Muzułmanie powinni mieć możliwość zarządzania swoim krajem i osądzania innych muzułmanów bez nacisków i wpływów z Zachodu”. Zapytany o akty przemocy popełniane przez ISIS odparł: „To jest oczywiście godne pożałowania i jest nam przykro, że musiało do tego dojść”.

Meczet Grimhøj w Aarhus od dawna był łączony z islamskim ekstremizmem. Rzecznik policji powiedział kilka miesięcy temu: „Możemy z pewnością stwierdzić, że jeśli wybierasz się do tego meczetu, to istnieje zwiększone prawdopodobieństwo, że pojedziesz do Syrii”. Ze stu lub więcej Duńczyków, którzy wyjechali do Syrii walczyć w szeregach ISIS, 22 co najmniej raz odwiedziło ten meczet. W lipcu imam z tego meczetu, Abu Bilal Ismail, w nagranym video wzywał Allaha do „zniszczenia syjonistycznych Żydów”.
W proporcji do liczby ludności Dania jest na drugim miejscu po Belgii w liczbie obywateli walczących w Syrii.

Severus Snape, na podst. http://www.breitbart.com/Breitbart-London/2014/09/05/Three-Arrested-after-Danish-Mosque-Declares-Support-for-ISIS

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook