Druga rocznica obalenia Mubaraka pod znakiem demonstracji

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Demonstracje antyrządowe odbywają się w wielu miastach Egiptu, w drugą rocznicę wybuchu protestów, które doprowadziły do obalenia autorytarnego prezydenta Hosniego Mubaraka. Protestujący starli się z policją, w wyniku czego w Kairze kilkanaście osób zostało rannych

By upamiętnić drugą rocznicę protestów, które doprowadziły do obalenia Mubaraka, Egipcjanie znów wyszli na ulice – relacjonuje telewizja Al-Dżazira. W Kairze zebrali się na placu Tahrir, który dwa lata temu był sercem protestów i epicentrum wydarzeń.

Jeszcze przed świtem protestujący próbowali sforsować betonowe zapory chroniące przed dostępem do budynków rządowych. Co najmniej raz policjanci użyli substancji zapalającej rzuconej w ich kierunku, by podpalić namioty ustawione przez młodzież.

W ciągu dnia na ulicach przy placu Tahrir trwały starcia między młodzieżą, rzucającą kamieniami, a policją. Według Ministerstwa Zdrowia 16 osób jest rannych.

W Aleksandrii protestujący sformowali ludzki łańcuch pod meczetem Qaed Ibrahim w centrum miasta. Pod siedzibą władz lokalnych demonstranci starli się z policją. Gaz łzawiący i czarny dym z opon, podpalonych przez młodzież, wypełniły powietrze. Dziewięć osób zostało rannych śrutem małego kalibru – podaje Reuters, powołując się na źródła w służbach medycznych i siłach bezpieczeństwa.

Tysiące ludzi wyszło na ulice również w Port Saidzie, Suezie i Ismailii. W tym ostatnim mieście młodzież splądrowała biura Partii Wolności i Sprawiedliwości, politycznego ramienia Bractwa Muzułmańskiego.

Więcej na: rp.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook