Dożywocie za zamachy sprzed 14 lat

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Algierski islamista Rachid Ramda został we wtorek skazany przez sąd w Paryżu na rozprawie apelacyjnej na karę dożywocia z możliwością zwolnienia najwcześniej po 22 latach za udział w trzech zamachach w Paryżu w 1995 r.

Ramda przyjął ogłoszenie wyroku trzykrotnym wykrzyknięciem słów Allah Akbar (Bóg jest wielki) z podniesioną pięścią.

Taki sam wyrok zapadł w pierwszej instancji w 2007 r. Jedna z obrończyń skazanego od razu zapowiedziała powtórną apelację.

W ostatnim słowie przed sądem 40-letni Ramda odczytał deklarację po arabsku, zapewniając, że sam nie ma nic wspólnego z tymi wszystkimi zamachami, których islam zakazuje.

Adwokaci skazanego stawiają tezę, że francuskie organy ścigania dały się zmanipulować algierskim tajnym służbom, które podsuwały im fałszywe tropy, by się pozbyć niewygodnych ludzi.

Według aktu oskarżenia Ramda zapewnił pomoc logistyczną i finansową bezpośrednim wykonawcom zamachów. Najtragiczniejszy z nich nastąpił na stacji metra Saint Michel w centrum Paryża, gdzie detonacja obłożonego gwoździami i śrubami ładunku uśmierciła osiem osób i raniła 150. Odpowiedzialność za zamachy wzięła na siebie Zbrojna Grupa Islamska (GIA), która od kilkunastu lat próbuje aktami terroru obalić obecny system władzy w Algierii i zastąpić go rządami islamu.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook