Doktor al-Qadri ogłasza fatwę przeciw terrorystom. „Odbiera wszystkie argumenty”

Nie terroryzmowi
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Wpływowy muzułmański uczony ogłosi w Londynie potępienie globalnego terroryzmu i zamachów samobójczych – donosi BBC. Doktor Tarik al-Qadri w swojej 600-stronicowej fatwie potępia brutalną ideologię Al-Kaidy dowodząc, że stoi ona w opozycji do islamu i Koranu.

Nie terroryzmowi
Nie terroryzmowi

Uczony, który cieszy się rosnącą popularnością na Wyspach i jest jednym z głównych muzułmańskich autorytetów w Pakistanie, w swoim dokumencie nazywa Al-Kaidę „starym złem pod nową nazwą” – donosi BBC. Według al-Qadriego islam absolutnie zakazuje zabijania cywilów i zamachów samobójczych.

Wiele podobnych głosów słychać w islamie już od lat, jednak – co podkreśla w swojej relacji BBC – żaden z nich nie miał siły takiej, jak potężna fatwa Pakistańczyka rozpoznawalnego przez wielu muzułmanów na całym świecie.

Według jego uczniów dokument rozbraja punkt po punkcie argumenty używane przez tych, którzy zajmują się rekrutowaniem w szeregi terrorystów.Fatwa wyjaśnia też, że samobójcy-terroryści wcale nie napotkają po śmierci raju, co jest jedną z kluczowych obietnic, jakie składają w swoich propagandowych tworach działacze Al-Kaidy i innych ugrupowań.

Więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze