Demonstracja w Kopenhadze: stop islamizacji Europy

| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Kopenhadze, stolicy Danii organizacja „Stop Islamiseringen” sprzeciwiająca się procesowi, który w jej ocenie jest „islamizacją Europy” zorganizowała demonstrację. Jednocześnie pochód rozpoczęła kontrdemonstracja określająca siebie mianem „antyrasistowskie”. Doszło do przykrych incydentów, jak dotąd aresztowano 32 osoby.

Od rana uzbrojeni policjanci z psami przygotowywali się do mających się odbyć demonstracji. Zamknięto część ulic w stolicy Danii. Według zamieszczanych na Twitterze komunikatów uczestników obu demonstracji, w pochodzie antyrasistów bierze udział blisko 500 osób. Około godziny 11 zaczęły się pierwsze starcia i aresztowania.

„Nie przeszkadzać!”

Portal korporacji radiowo-telewizyjnej DR donosi, że od godziny 11.00 aresztowano 32 osoby, głównie z kontrdemonstracji. Zatrzymano tych, którzy zakłócali legalny pochód „Stop Islamiseringen” i nie chcieli się podporządkować nakazom policjantów.

Demonstracja przeciwników obecności muzułmanów w Europie idzie dalej bez przeszkód w asyście kordonu policyjnego.

Mieszkający w stolicy Danii Piotr z Polski komentując te zdarzenia mówi, że od wielu miesięcy obserwuje napięcie rosnące między muzułmanami a Duńczykami. W jego ocenie sprawa z gminy Kukkedal, w której zrezygnowano z ustawienia na głównym placu tradycyjnej choinki bożonarodzeniowej, tylko zaostrzyła nastroje wśród niektórych Duńczyków. Gmina argumentowała rezygnację z drzewka względami ekonomicznymi, ale niektórzy wytknęli jej, że jednocześnie wydaje spore pieniądze na świętowanie zakończenia muzułmańskiego Ramadanu.

– Kobiecie, która protestowała przeciwko decyzji gminy Kukkedal, podpalono potem mieszkanie – mówi Piotr. – To zdarzenie dobrze oddaje, jak zaostrzyły się nastroje – dodaje.

Więcej na: wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze