Dania przywróci kontrole celne na swoich granicach. Kto następny?

Claus Hjort Frederiksen
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze Danii przywrócą kontrole celne na swych granicach z Niemcami i Szwecją – oświadczył w środę minister finansów tego kraju Claus Hjort Frederiksen po zawarciu przez liberalno-konserwatywny rząd umowy politycznej z prawicową frakcją parlamentarną.

– Doszliśmy do porozumienia, by tak szybko jak to możliwe ponownie wprowadzić kontrole celne na granicach Danii – powiedział minister.

Środki, które mają wejść w życie w ciągu trzech tygodni, oznaczają jedynie kontrole na granicach z Niemcami, ale jednocześnie w portach i na moście nad cieśniną Sund, łączącym Szwecję z Danią.
Idea wzmocnionych kontroli wewnątrz granic Unii Europejskiej, ostatnio broniona przez Francję i Włochy, została podchwycona przez antyimigracyjną i skrajnie prawicową Duńską Partię Ludową (DF) i jej przywódczynię Pię Kjaersgaard w celu walki z nielegalną imigracją i zorganizowaną przestępczością.

Claus Hjort Frederiksen– W ostatnich latach mieliśmy do czynienia ze wzrostem przestępczości na granicach i (decyzja o kontrolach została podjęta), żeby pozbyć się tego problemu. Wybudujemy nowe punkty na niemiecko-duńskiej granicy; będziemy stosować nowy sprzęt elektroniczny i identyfikatory tablic rejestracyjnych – tłumaczył minister Frederiksen.

W czwartek na posiedzeniu ministrów spraw wewnętrznych UE w Brukseli mają zostać przedyskutowane propozycje Komisji Europejskiej, które nie wykluczają przywrócenia „w wyjątkowych okolicznościach” czasowych kontroli na wewnętrznych granicach Schengen. Propozycja KE była reakcją na apele Włoch i Francji w związku z falą imigrantów z Afryki Północnej.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze