Dania: Oskarżono 3 niedoszłych zamachowców

wydrukowane-karykatury
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Zwolniono 1 z 5 aresztowanych wczoraj mężczyzn, którzy mieli przeprowadzić w Kopenhadze atak terrorystyczny na redakcję gazety za opublikowanie karykatury proroka Mahometa. Trzech oskarżono dziś o usiłowanie przeprowadzenia zamachu terrorystycznego.

Zwolniony został urodzony w Iraku mieszkaniec Danii, który ubiega się tam o azyl. Nadal pozostanie on podejrzanym w sprawie.

Trzej mężczyźni – Tunezyjczyk i dwaj obywatele Szwecji – zostali oskarżeni w sądzie na przedmieściach Kopenhagi o usiłowanie przeprowadzenia zamachu i nielegalne posiadanie broni. Nie przyznają się oni do winy – powiedział dziennikarzom Lykke Sorensen z duńskich służb specjalnych PET.

Sąd nakazał wobec nich areszt na okres 4 tygodni, podczas których będzie prowadzone dalej dochodzenie. Pierwsze dwa tygodnie aresztu spędzą w izolacji – powiedział Sorensen. Dodał, że dochodzenie będzie kontynuowane w ścisłej współpracy z policją, PET i szwedzką służbą bezpieczeństwa SAPO.

Zamieszkałemu w Szwecji 44-letniemu Tunezyjczykowi, 29-letniemu urodzonemu w Libanie i 30-letniemu mężczyźnie, którego narodowości nie podano, grożą wyroki dożywocia.

Aresztowano ich na przedmieściach Kopenhagi po przyjeździe ze Szwecji pożyczonym samochodem. Policja śledziła ich od Sztokholmu. Piąty z niedoszłych zamachowców, obywatel Szwecji pochodzenia tunezyjskiego, został aresztowany w Szwecji.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze