Dalaj Lama: Europa nie może przyjąć wszystkich uchodźców

Dalajlama przemawia w Oxfordzie
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

W przemowie wygłoszonej z okazji otwarcia Dalai Lama Centre for Compassion in Oxford (Ośrodek Współczucia Dalajlamy) Dalajlama powiedział, że Europa nie może przyjąć wszystkich uchodźców.

Dalajlama przemawia w Oxfordzie
Dalajlama przemawia w Oxfordzie

Dodał, że prawdziwe rozwiązanie obecnego kryzysu imigracyjnego leży na Bliskim Wschodzie. Polityczny przywódca Tybetańczyków wezwał do zakończenia przemocy w krajach, z których ci uchodźcy pochodzą.

Twierdzi on, że w obecnych okolicznościach interes ludzkości powinien być przedłożony ponad interes poszczególnych narodów czy nawet kontynentów. Podkreślił także, że reakcja krajów zachodnioeuropejskich na kryzys imigracyjny, jakkolwiek godna podziwu, jest nieadekwatna do sytuacji. “Nie ma możliwości, żeby wszyscy przybyli do Europy”. Pochwalił przy tym jednak starania Niemiec i Austrii mające na celu załagodzenie kryzysu, podkreślając, że jest to jedynie tymczasowe rozwiązanie.

“Zaopiekowanie się kilkoma tysiącami uchodźców jest wspaniałe, ale w międzyczasie musicie pomyśleć o długoterminowych rozwiązaniach, jak zaprowadzić prawdziwy pokój i prawdziwy rozwój, głównie poprzez edukację w krajach muzułmańskich”, stwierdził Dalajlama i dodał: „Ostatecznie, musimy się zastanowić nad tym, jak zmniejszyć zabijanie w tych krajach. Musimy zredukować użycie siły. Przemoc nigdy nie rozwiązała żadnego problemu”.

“Po 11 września wyraziłem moje kondolencje w liście skierownym do prezydenta Busha i podkreśliłem, że sposobem na rozwiązanie tego problemu jest unikanie przemocy. Wiem, że jego motywacja była dobra, ale użył siły i to wywołało nieoczekiwane konsekwencje”, powiedział tybetański przywódca.

BL na podst. www.rt.com

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook