Daisy wyrzucona z autobusu przez Mahometa

Pies przewodnik, zabroniony przez islam?
| 40 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kulturowe spojrzenie na psy jest różne. Dla jednych jest to czworonogi przyjaciel, dla innych nieczyste zwierze. Czy jednak ci drudzy mają prawo w imię swojej religii łamać prawa do przewozu zwierząt w komunikacji publicznej pyta Judith Woods z „Daily Telegraph”?

Pies przewodnik, zabroniony przez islam?
Pies przewodnik, zabroniony przez islam?

Dwukrotnie w ciągu poprzedniego tygodnia zabroniono jej psu wstępu do londyńskich autobusów. I to nie dlatego, że jest szczególnie agresywny, czy duży, ale z powodów religijnych. Pierwszy raz jej przyjaciółka próbowała wsiąść z  Daisy, Manchester terierem, na przystanku, kierowca zatrzymał ją i powiedział, że w autobusie znajduje się muzułmanka i „może być urażona z powodu psa.” Zatrzasnął drzwi i odjechał.

Kiedy nadjechał drugi autobus, podjęła ponownie próbę, lecz tym razem kierowca zatrzymał ją i powiedział, że nie zgadza się, bo jest muzułmaninem. Muzułmanie uważają psy za nieczyste, ale co to ma do londyńskiego transportu i Wielkiej Brytanii, kraju jeszcze niemuzułmańskiego.

Woods, podkreśla, że jest katoliczką, ale nie zamierza zabraniać wsiadania do autobusu rozwiedzionym.

W sprawach takich kontrowersji zwykle podnosi się głos, że nie ma to nic wspólnego z islamem itp. Co więc miał do powiedzenia na temat psów jego założyciel Mahomet:

Kiedyś Gabriel obiecał Prorokowi (że odwiedzi go, lecz nie przyszedł) i później wyjaśnił to mówiąc, „My aniołowie nie wchodzimy do domów, które zawierają obrazy lub psy.”

Bukhari wol. 4, księga 54, numer 450

Przekazał Abu Huraira:

Apostoł Allacha mówił, „jeżeli ktoś utrzymuje psa, traci jeden Qirat (nagrody) jego dobrych czynów, z wyjątkiem jeżeli utrzymuje go dla celu rolnictwa albo dla ochrony żywego inwentarza.”

[Sahih al Bukhari, 4:541]

AX na podst. Daily Telegraph, jihadwatch.com, planetaislam.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook