Czy Polska będzie współfinansować tymczasowe władze Libijskie?

zlotowki
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Grupa kontaktowa ds. Libii uzgodniła w czwartek we Włoszech tymczasowy mechanizm finansowania powstańczej Narodowej Rady Libijskiej – ogłosił w Rzymie szef MSZ Radosław Sikorski. Nie wykluczył, że Polska również przeznaczy na niego środki.

Jak wyjaśniał na konferencji prasowej po obradach grupy, mechanizm finansowania tymczasowych władz będzie się składał ze środków dobrowolnie przekazywanych przez kraje sprzyjające demokratyzacji Libii. Dodał, że być może w przyszłości dojdą do tego pieniądze z zamrożonych obecnie kont reżimu Muammara Kadafiego.

– Szacunki co do środków, które płk Kadafi i różne instytucje libijskie umieściły poza tym krajem, sięgają grubo ponad 100 miliardów dolarów. Wykonując sankcje ONZ, poszczególne kraje, w tym Polska, tam gdzie trzeba, zamroziły te środki – oświadczył.

zlotowkiPytany, czy Polska również wesprze libijskie władze powstańcze, powiedział, że zda relację z włoskiego szczytu premierowi Donaldowi Tuskowi i wtedy podjęta zostanie decyzja.

Dzięki pieniądzom, o których rozmawiała grupa, powstańcze władze mogłyby np. wypłacać pensje urzędnikom w wyzwolonych częściach kraju.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze