Czy Obama da Turcji drony?

Obama z dronem w tle
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Prezydent USA Barack Obama osobiście ostrzegł premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, że stanowisko Ankary w sprawie Iranu i Izraela może zmniejszyć jej szanse na otrzymanie uzbrojenia od Amerykanów – podał brytyjski dziennik „Financial Times”.

Obama z dronem w tle„Prezydent Obama powiedział Erdoganowi, że stanowiska Turcji w niektórych kwestiach wywołały pytania, które zostaną poruszone w (amerykańskim) Kongresie” – powiedział anonimowo brytyjskiej gazecie wysoki przedstawiciel amerykańskiego rządu.

Jak dodał, chodzi m.in. o kwestię „zaufania do Turcji jako sojusznika”.

Turcja chce kupić od Amerykanów samoloty bezzałogowe (ang. drone) do walki z separatystami kurdyjskimi z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), mającymi swoje bazy na turecko-irackiej granicy. Ankara liczy na zakup sprzętu po tym jak USA wycofają się z Iraku pod koniec 2011 roku – pisze „FT”.

„Oznacza to, że trudniej będzie, aby w Kongresie przeszły pewne kwestie, o jakie zwróciła się do nas Turcja, jak na przykład dotyczące dostarczenia uzbrojenia do walki z PKK” – tłumaczył przedstawiciel władz USA.

więcej na gazeta.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook