Czeski film i Facebook albo jak Czesi wykurzyli halal z sieci Billa.

hallal
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przed tygodniem (tak z grubsza) czeski aktywista z inicjatywy STOP HALAL CZ znalazł na półce w sklepie Billa kurczaki ze znakiem halal.

hallal

Zdjęcie natychmiast powędrowało na Facebooka, na stronę STOP HALAL CZ   i natychmiast fanpage BILLA CZ  został zarzucony wiadomościami od klientów, którzy  nie życzą sobie produktów halal nie tylko w Billi, ale w Czeskiej Republice w ogóle.

W Czechach, którzy mają muzułmanów zgromadzonych w profesjonalnie zarządzanej organizacji, wąsko współpracujących z partią polityczną zielonych (która dzięki głosom muzułmańskich wyborców zdobywa procenty i mimo tego, że ląduje poza parlamentem, to zgodnie z czeskim prawem wyborczym otrzymuje dotacje za wynik w wyborach), praktycznie każdy zdegustowany piszący, że sobie halal nie życzy z tych czy owych powodów, był natychmiast oznaczany przez islamofilnych niemuzułmanów i samych muzułmanów jako rasista, ksenofob, nazista czy inny „antychryst” i zgłaszany na stronie Facebooka jako „szerzyciel” nienawiści i zła wszelakiego.

Pojawił się nawet sam były prezes muzułmańskiej społeczności Muneeb Hassan Alrawi, który ostatnimi czasy skrył się w jakimś kącie oczekując, aż przycichnie afera po tym jak wzywał do bicia dzieci i do wpajania im nienawiści do niemuzułmanów.  Teraz nie znajdziecie tego, co pisał, bo zmazał, a dlaczego zmazał? Bo jak się przyłapie muzułmanina na kłamstwie – o co nie trudno – to zmaże lub się wyprze – i tak właśnie zrobił Muneeb Hassan Alrawi jak i reszta pojadaczy halal. Po tygodniu zawziętej wojny na fanpejdżu BILLA CZ sklep, uznając argumenty anyhalalowców, wydał oświadczenie, w którym jasno i jednoznacznie powiedział, że od 7.10 żaden klient produktów halal w ich sieci nie zobaczy! Mimo całej przychylności środowisk z zasady niemających zielonego pojęcia o islamie i mimo tego zabierających w sprawie islamu głos, okazuje się, że przy odrobinie determinacji, aplikacji Facebook i odpowiednim zasobie wiedzy można coś zdziałać.
Teraz może kolej na LIDL CZ, gdzie sprzedawane są kebaby w wersji halal?

Mariusz Malinowski

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze