Czerwony Krzyż szkoli talibów z pierwszej pomocy

czerwony-krzyz
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCzK) oznajmił, że w kwietniu udzielił podstawowego szkolenia z pierwszej pomocy około 70 członkom zbrojnej opozycji w Afganistanie – podał w środę portal BBC News.

Rzecznik organizacji wyjaśnił, że szkolenie trwa od pewnego czasu i że szkoli ona z pierwszej pomocy również cywilów. Uczestnicy kursu dostają też zestawy do udzielania pierwszej pomocy.

Według zasad MKCzK wszystkie strony konfliktów zbrojnych powinny być traktowane tak sprawiedliwie, jak to możliwe – przypomniał rzecznik. Wskazał, że podobne szkolenia organizacja prowadziła zarówno dla żołnierzy, jak i grup zbrojnych w innych konfliktach na świecie – na przykład na Sri Lance.

BBC pisze, że informacja o szkoleniach MKCzK dla talibów nie jest niespodzianką, jednak nie zostanie dobrze przyjęta przez wielu przedstawicieli władz afgańskich. Portal nie precyzuje stanowiska Kabulu.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze