Cyberdżihad w Hiszpanii

Marokanki dojeżdżające do pracy w Ceucie, hiszpańskiej enklawie w Płn. Afryce
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Marokańscy hakerzy wypowiedzieli internetową wojnę Hiszpanii. Do tej pory przeprowadzili 150 ataków. Oznajmili: „Będziemy waszym koszmarem, wykończymy waszą słabą ekonomię”.

Nazywają siebie “Marokańskimi duchami”. Atakują strony internetowe hiszpańskich przedsiębiorstw. Na jednej ze stron zostawili następującą wiadomość: „Niech żyje Marokańska Sahara! Oby król Maroka mógł żyć wiecznie! Bądźcie przekonani, że nie pozwolimy wam tknąć naszego domu. Jesteśmy tutaj, żeby obronić naszą ziemię. Sahara zawsze będzie należała do Maroka. My pozostaniemy silni i zjednoczymy się przeciwko każdemu, kto ma zamiar zaszkodzić naszemu krajowi”.

Marokańska grupa hakerów staje się coraz bardziej znana na świecie, ponieważ udało im się przeprowadzić udane ataki na strony internetowe w Stanach Zjednoczonych, Południowej Afryce, Francji i Izraelu. W tym tygodniu zaatakowali dużą liczbę stron w Hiszpanii, w tym między innymi strony towarzystw medycznych i handlowych, fundacji, linii lotniczych, konsulatów i sieci usługowych.

Marokanki dojeżdżające do pracy w Ceucie, hiszpańskiej enklawie w Płn. Afryce
Marokanki dojeżdżające do pracy w Ceucie, hiszpańskiej enklawie w Płn. Afryce

„Straż Obywatelska Hiszpanii jest odpowiedzialna za śmierć siedmiu marokańskich imigrantów, którzy zginęli ostatnio w okolicy Wysp Kanaryjskich” – tak marokańscy hakerzy napisali w jednej z wiadomości, którą pozostawili na zaatakowanej stronie zaraz po incydencie pomiędzy morskim patrolem hiszpańskiej Straży Obywatelskiej a łodzią pełną marokańskich imigrantów, w wyniku którego siedmiu imigrantów zmarło.

W innych pozostawionych wiadomościach  grupa wyraża więcej agresji zdradzając swój cel „zniszczenia słabej hiszpańskiej gospodarki”. Piszą oni: ”Zawsze myśleliście, że nasz brak reakcji na wasze ciągłe nadużycia w stosunku do Maroka i jego ludu wynikają ze strachu. […] Podbiliście Al-Andalus, czyli Półwysep Iberyjski, okupujecie Ceutę i Melillę, Wyspy Kanaryjskie, jak też wyspę Perejil. Bezczelnie wtrącacie się w sprawy Marokańskiej Sahary. […] Poniżacie Marokańczyków w Hiszpanii i na jej obrzeżach. Nie szczędzicie cierpienia biednym marokańskim imigrantom. Jesteście kryminalistami. Dlatego też ostrzegamy was. Jesteśmy potomkami bohaterów z arabskich islamskich narodów i będziemy waszym najgorszym koszmarem. Zniszczymy waszą słabą ekonomię przez atakowanie ważnych instytucji”.

Do tej wiadomości załączona jest ilustracja, która przedstawia dwóch żołnierzy niosących flagę z arabskimi napisami i depczących płonącą flagę Hiszpanii. Żołnierze są przedstawieni na tle płonącego miasta.

Zgodnie z deklaracjami domniemanego lidera grupy hakerów, które wyraził w wywiadzie, grupa została utworzona w 2012 roku i była rozwijana przez młodego Marokańczyka, który jest specem od komputerów. Celem grupy jest ”ochronienie kraju przed wrogami i bronienie króla Muhammada VI”. Grupa hakerów twierdzi, że nie boi się możliwości aresztowania przez marokańską policję, ponieważ marokańscy hakerzy uważają, że działają w interesie swojego kraju i zapewniają, że jeśli tylko marokański rząd poprosi ich o zakończenie działalności, oni „zaprzestaną swoich ataków”.

Tłumaczyła KG

Źródło: http://gatesofvienna.net/2013/04/cyberjihad-in-spain/#more-28312

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze