Coraz mniej Europejczyków w europejskich szkołach

| 23 komentarze|
image_pdfimage_print

W niektórych dzielnicach wielkich miast Europy liczba imigrantów, szczególnie dzieci w wieku szkolnym, zaczyna przewyższać liczbę rdzennych mieszkańców. Większość imigrantów to przybysze z krajów muzułmańskich. Oto dwa przykłady.

AUSTRIA

Jak podaje ostatnio opublikowany raport na temat edukacji, w latach 1995-2011 w Austrii podwoiła się liczba uczniów, dla których niemiecki nie jest językiem ojczystym.

W tym samym czasie liczba uczniów mówiących tylko po niemiecku spadła z 88% do 76%. Podwojenie się liczby uczniów, dla których niemiecki nie jest językiem ojczystym, jest widoczne we wszystkich prowincjach Austrii. Jedynym wyjątkiem jest prowincja Styria, gdzie liczba ta potroiła się i wzrosła z 5.000 do 16.000.

Krajowe statystyki maskują dramatyczną sytuację w Wiedniu, gdzie język niemiecki jest bardzo rzadko używany w szkołach podstawowych. Szczególnie widoczne jest to w dzielnicy Margareten. Tam liczba dzieci imigrantów wzrosła do 89%; oznacza to, że dla 924 uczniów spośród 1038 niemiecki nie jest językiem ojczystym. W dzielnicach Rudolf Fünfhaus i Ottakring udział dzieci imigrantów wynosi 80% w Brigittenau 79%, a w Meidling co najmniej 70%.

 

NORWEGIA

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Już w szesnastu szkołach podstawowych w Oslo uczą się praktycznie tylko dzieci imigrantów

Dzieci Europa

Dzieci z językiem norweskim jako ojczystym stanowią mniejszość w 54 spośród 125 szkół podstawowych w Oslo, jak wynika z danych opublikowanych przez urząd miasta. Obecnie dzieci imigrantów stanowią 40,7% uczniów w całym mieście.
Spośród 56.500 uczniów szkół podstawowych, 23.000 należy do mniejszości. 62% spośród nich uczęszczało na pomocnicze lekcje języka norweskiego. Do szesnastu szkół podstawowych uczęszczają prawie wyłącznie dzieci imigrantów i ich odsetek wynosi w nich przeszło 80%. Dane pokazują także, że ich liczba spada w zachodniej części miasta (jest to bogatsza część Oslo), ale wzrasta w jego wschodniej części.pośród 125 szkół podstawowych w Oslo, jak wynika z danych opublikowanych przez urząd miasta. Obecnie dzieci imigrantów stanowią 40,7% uczniów w całym mieście.

Spośród 125 szkół tylko w 9 odsetek dzieci norweskich wynosi 90% lub więcej. Wszystkie znajdują się w zachodnim Oslo lub w dzielnicy Nordstrand.

Wydział edukacji definiuje dzieci imigrantów jako te, dla których językiem ojczystym nie jest ani norweski ani lapoński. Dane użyte w zestawieniu zostały zebrane z ankiet wypełnianych przez rodziców podczas przyjmowania dziecka do szkoły.

Tłumaczenie: Severus Snape na podstawie 

http://gatesofvienna.blogspot.com/2013/01/babel-on-danube.html

http://gatesofvienna.blogspot.com/2013/01/babel-on-fjords.html

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook