Chiny zaniepokojone spadkiem bezpieczeństwa w Niemczech

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Po zgwałceniu chińskiej studentki przez imigranta dyplomaci tego kraju ostrzegają swoich obywateli w Niemczech.

W Bochum nieznany dotąd imigrant zgwałcił chińską studentkę. Konsulat tego kraju w Dusseldorfie domaga się od władz niemieckich szybkiego ujęcia sprawcy oraz wzywa swoich obywateli mieszkających w RFN do zachowania szczególnej ostrożności.

Do seksualnej napaści na młodą kobietę doszło przed tygodniem, w biały dzień, w pobliżu budynków uniwersytetu „Bochumer Ruhr Universität”. Miejscowa policja dopiero po pięciu dniach opublikowała pamięciowy portret sprawcy, mężczyzny w średnim wieku o arabskim wyglądzie. W policyjnym komunikacie zatajono tez, że ofiarą gwałtu padła obywatelka Chin. To ona sama poinformowała opinię publiczną o napaści za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zaraz potem sprawę nagłośnili tez chińscy urzędnicy konsularni.

Jak informuje niemiecki tygodnik „Focus” (online), śledczy przyznali, że poszukiwany mężczyzna, pochodzący najprawdopodobniej z Bliskiego Wschodu, kilka miesięcy temu napadł w tym samym rejonie Bochum na inną młodą kobietę. Mają o tym świadczyć zabezpieczone przez policję ślady jego DNA.

Chińskie przedstawicielstwo dyplomatyczne w Dusseldorfie zażądało od niemieckiej policji intensywnego śledztwa i schwytania sprawcy oraz wyraziło poważne zaniepokojenie staniem bezpieczeństwa publicznego w RFN. Wezwało też swoich obywateli przebywających na terenie Niemiec do zachowania szczególnej ostrożności i unikania spacerów w miejscach położonych na uboczu np. parków i skwerów. Konsulat CHRL zamierza też bacznie śledzić przebieg prowadzonego dochodzenia.

Chińscy dyplomaci podkreślili równocześnie, że na razie nie odradzają swoim obywatelom całkowitego zaniechania podróży do Niemiec.
Młodzi Chińczycy są od lat najliczniejszą grupą spośród cudzoziemców studiujących w RFN. Wybierają głównie kierunki techniczne, inżynierskie i ekonomię. Szacuje się, że obecnie kształci się w Niemczech ponad 26 tys. studentów z Państwa Środka.

Agnieszka E. Wolska z Kolonii
Źródła : Focus.de (on line) www.focus.de
Biuro prasowe policji w Bochum

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze