Chamenei: opozycja łamie prawo i obraża Chomeiniego

ali-chamenei
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei oskarżył w niedzielę opozycje proreformatorską o łamanie prawa i obrażenie założyciela Republiki Islamskiej ajatollaha Chomeiniego. W przemówieniu wyemitowanym przez państwową telewizję Chamenei oświadczył również, że opozycja zachęca wrogów Iranu do podkopywanie państwa islamskiego i wezwał jej przedstawicieli, by wrócili na właściwą drogę.
ali-chamenei
Odwołując się do czerwcowych wyborów, które zdaniem opozycji zostały sfałszowane, co doprowadziło do masowych protestów, Chamenei oświadczył, że: wybory zakończyły się. Były zgodne z prawem i opozycja nie może przedstawiać już swoich zarzutów.

– Pewni ludzie doprowadzili do rozruchów i zachęcali innych do przeciwstawienia się systemowi… przecierając drogę dla naszych wrogów, aby podważyć rewolucję islamską – oświadczył irański duchowny.

Irańskie państwowe media oskarżają wspierających opozycje studentów o to, że podczas wiecu w ubiegły poniedziałek podarli wizerunek przywódcy irackiej rewolucji islamskiej ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego.

Irańska paramilitarna Gwardia Rewolucyjna wezwała w niedzielę władze sądowe, by w sposób rewolucyjny przeciwstawiły się tym, którzy obrazili ajatollaha Chomeiniego.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze