„Byłeś świetnym żołnierzem i dobrym człowiekiem”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Trumna z ciałem poległego w Afganistanie polskiego żołnierza Rafała Nowakowskiego jest już w kraju. Ceremonia powitania odbyła się w poniedziałek wczesnym wieczorem na płycie wojskowego lotniska w Warszawie.

Starszy szeregowy Rafał Nowakowski zginął 4 października w Afganistanie, gdy pod pojazdem polskiego patrolu eksplodował ładunek wybuchowy. Pośmiertnie został awansowany na sierżanta i odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego.

„Byłeś świetnym żołnierzem”

W poniedziałkowej uroczystości na warszawskim lotnisku wojskowym uczestniczyli, oprócz najbliższych żołnierza, także wojskowi dowódcy i przedstawiciele MON. „Poległeś w służbie Polsce; jesteśmy dumni z Ciebie i Tobie zobowiązani; byłeś świetnym żołnierzem i dobrym człowiekiem.

Rzeczpospolita będzie zawsze o Tobie pamiętać” – mówił nad trumną okrytą narodową flagą szef MON Tomasz Siemoniak. Podkreślił, że za kilkanaście dni Nowakowski miał wrócić do kraju.

Kompania honorowa WP oddała żołnierzowi honory wojskowe. Jego trumnę pokryły kwiaty. Odegrano hymn; były też modlitwy w intencji poległego. Jego pogrzeb ma się odbyć w środę w województwie wielkopolskim.

Śmierć na patrolu

Do ataku na patrol doszło w południowej części prowincji Ghazni, na głównej drodze zwanej Highway 1. Pod pojazdem opancerzonym klasy MRAP eksplodował improwizowany ładunek wybuchowy. Zginął Rafał Nowakowski, a dwóch innych żołnierzy zostało niegroźnie poszkodowanych.

Poległy żołnierz służył w wojsku od 2003 roku, na co dzień pełnił służbę w 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu, na stanowisku strzelca w batalionie piechoty zmotoryzowanej. W Afganistanie pełnił obowiązki młodszego celowniczego. Był kawalerem. Miał 30 lat. To 29. polski żołnierz poległy w Afganistanie.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze