Bułgaria przyjmie więźnia z Guantanamo

Wiezienie Guantanamo
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd Bułgarii wyraził zgodę na osiedlenie się w kraju jednego więźnia z Guantanamo. Decyzję podjęto na środowym posiedzeniu gabinetu, ale rządowe biuro prasowe opublikowało ją w czwartek. Decyzję musi jeszcze zatwierdzić parlament.

Wiezienie Guantanamo
Wiezienie Guantanamo

W końcu stycznia wicepremier i minister spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow poinformował, że więzień, który przybędzie do Bułgarii, zostanie wybrany przez ekspertów z Państwowej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (DANS). Nie będzie to człowiek skazany za udział w akcjach terrorystycznych, a tylko podejrzewany o związki z ugrupowaniami ekstremistycznymi.

Cwetanow dodał, że człowiek ten, który nie będzie więziony w Bułgarii, ma być „osobą uznającą wartości rodzinne”. Według mediów sofijskich chodzi o Syryjczyka, żonatego i mającego sześcioro dzieci. Do Bułgarii przybędzie on z rodziną.

W bazie sił morskich USA w Guantanamo na Kubie od 2002 roku przetrzymywani są ludzie podejrzewani, po zamachach z 11 września 2001 roku, o terroryzm. Obecnie przebywa tam około 190 więźniów.

Więcej na: dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook