Bułgaria: Atak terrorystyczny na lotnisku w Burgas

| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kończymy naszą relację podsumowując dane z godz. 24.

Co najmniej sześć osób zginęło w eksplozji autobusu z izraelskimi turystami na lotnisku w Burgas nad Morzem Czarnym – poinformowało MSW w Sofii. Liczba ofiar może jeszcze ulec zmianie. Do szpitali przewieziono 32 rannych, dwóch spośród nich jest w śpiączce. Szef MSZ Bułgarii nie wyjaśnił, czy miał miejsce zamach samobójczy. Bułgarski resort transportu zarządził zaostrzenie środków bezpieczeństwa na lotniskach i dworcach oraz w portach.

Miasteczko Burgas wyglądało wieczorem jak miasto oblężone; było praktycznie zablokowane przez policję. Na lotnisko w Warnie, na które przekierowuje się loty z Burgas, wysłano dodatkowych pracowników. Podróżnym, mających lecieć z Burgas, zapewniono autobusy do Warny.

Eksplozja nastąpiła w autobusie na parkingu lotniska w Burgas w chwili, kiedy wchodzili do niego turyści. Oficjalnie potwierdzono, że pochodzili z Izraela i że był to zamach. Cztery zaparkowane obok autobusu pojazdy stanęły w ogniu w wyniku wybuchu.

Kobieta, która była w autobusie, powiedziała izraelskiemu radiu wojskowemu w rozmowie telefonicznej, że zamach przeprowadził najpewniej zamachowiec samobójca. – Usiedliśmy w autobusie i po kilku sekundach usłyszeliśmy ogromny wybuch i wybiegliśmy przez dziurę w pojeździe. Widzieliśmy ciała i wielu rannych ludzi – powiedziała kobieta, cytowana przez Reutera. – Widziałam kogoś, kto wysadził się w powietrze – powiedziała AFP Gal Malka, która przeżyła zamach, lecz została ranna w rękę i nogę.

Wszystkie znaki wskazują, że Iran jest odpowiedzialny za atak terrorystyczny w Bułgarii – powiedział niespełna godzinę po zamachu premier Izraela Beniamin Netanjahu. I zapowiedział „silną reakcję przeciwko irańskim terrorystom”.
więcej na gazeta.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook