Budowa największego meczetu w Europie zablokowana

meczet-1
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmańska świątynia na 12 tysięcy wiernych nie powstanie w sąsiedztwie londyńskiego kompleksu olimpijskiego. Rada dzielnicy Newham wycofała tymczasowe pozwolenie na budowę największego tego typu obiektu w Europie, pisze Times.
meczet-1
Decyzją samorządowców grupa religijna Tablighi Jamaat, postrzegana jako ekstremistyczna sekta islamska ma w tym tygodniu opuścić zajmowany teren, na którym nielegalnie działa prowizoryczny meczet. Oficjalny powód to wygaśniecie tymczasowego pozwolenia i brak postępów budowlanych. – Grupa padła ofiarą nieuzasadnionej wrogości i histerii – twierdzą przedstawiciele brytyjskich muzułmanów.

Plany budowy meczetu czterokrotnie większego od największej londyńskiej katedry muzułmańska sekta  przedstawiła w 2007 roku. Pod petycją do brytyjskiego rządu o zablokowanie budowy podpisało się ponad 48 tysięcy osób. Pojawiły się również doniesienia, że niektórzy członkowie ruchu mogą być powiązani z brytyjskimi i amerykańskimi siatkami terrorystycznymi Al-Kaidy. Według ekspertów założona w Indiach w 1927 roku Tablighi Jamaat ma około 80 milionów wyznawców i jest odpowiedzialna za szerzenie radykalnych interpretacji islamu.

Więcej na: wprost.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze