Brytyjscy muzułmanie szokują rodziny ofiar z Afganistanu

wootton-bassett
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Grupa muzułmańskich ekstremistów w proteście przeciwko wojnie w Afganistanie chce zorganizować marsz naśladujący przywożenie do kraju trumien z zabitymi brytyjskimi żołnierzami. – Jestem przerażony tymi planami – oświadczył premier Gordon Brown.
wootton-bassett
Pomysłodawca marszu Anjem Choudary, 42-letni prawnik i szef Islam4UK, nieprzypadkowo na lokalizację protestu wybrał Wootton Bassett w zachodniej Anglii. Miasteczko leży blisko lotniska wojskowego Lyneham, gdzie lądują samoloty z Afganistanu, a jego ulicami przejeżdżają kondukty wiozące ciała poległych brytyjskich żołnierzy na cmentarz w Oksfordzie.

Z czasem mieszkańcy miasteczka zaczęli sami spontanicznie czcić poległych. W dniu przewożenia ciał na głównej ulicy wstrzymywany jest ruch, a ludzie w milczeniu i z pochylonymi głowami stają po bokach drogi. Niektórzy rzucają kwiaty w stronę konduktu. Stopniowo do miasta zaczęli przyjeżdżać Brytyjczycy z całego kraju, by pożegnać w ten sposób żołnierzy, a główna ulica jest już nazywana Drogą Bohaterów.

Teraz Choudary chce, by w tym samym miejscu przeszedł inny kondukt – z pustymi trumnami symbolizującymi tysiące muzułmanów poległych w Afganistanie. – Chcemy w ten sposób zaprotestować przeciwko krucjacie, w której bierze udział brytyjska armia – tłumaczy Choudary. – Wootton Bassett ma dla nas szczególne znaczenie, jest sceną powrotów naszych tragicznie poległych żołnierzy, a próba wykorzystania go w ten sposób jest odrażająca – stwierdził Brown.

Grupa na portalu facebook.com sprzeciwiająca sie manifestacji.

Wootton Bassett protest march by islam4uk needs to be stopped!!!

Wywiad z Anjem Choudary.

https://www.youtube.com/watch?v=kai-hW_Gjbo

Więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze