Brytyjczycy nie chcą zalewu Turków

| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Posłowie Izby Gmin żądają, by resort spraw wewnętrznych oszacował, ilu Turków przyjedzie pracować na Wyspy po wejściu Turcji do UE, po to, by nie powtórzyć wpadki z Polakami sprzed siedmiu lat.

To właśnie dlatego, jak pisze „Guardian”, komisja spraw wewnętrznych Izby Gmin naciska na władze w Londynie, by przygotowały wiarygodne szacunki dotyczące ewentualnej tureckiej migracji zarobkowej.

Przed rozszerzeniem UE w 2004 r. Londyn kierował się bowiem kompletnie chybionymi szacunkami, według których imigracja netto na Wyspy miała wynieść 13 tys. ludzi rocznie. W rzeczywistości szybko do pracy przyjechało ponad milion obywateli z nowych państw członkowskich.

Dlatego komisja Izby Gmin „pozostaje ostrożna w sprawie zezwolenia Turkom na pełną swobodę przemieszczania się” i przychyla się do pomysłu rządu, by po wejściu Turcji do Unii w okresie przejściowym brytyjski rynek pracy był zamknięty dla Turków.

więcej na wyborcza.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze