Brytyjczycy na tropie tortur

Wiezienie Guantanamo
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Według szefa spraw zagranicznych Williama Haguea dochodzenie ma wyjaśnić czy brytyjskie tajne służby były zamieszane w stosowanie tortur po 11 września 2001 r.

Wiezienie Guantanamo

Jaki mandat otrzyma komisja bądź osoba odpowiedzialna za dochodzenie, zależeć będzie od ustaleń koalicyjnych torysów i liberałów. Hague w BBC powiedział tylko, że „śledztwo prowadził będzie sędzia”, ale nie podał żadnych konkretów. Dodał, że rozpocznie się ono niedługo.

Więzień Guantanamo

Zarzuty, że brytyjskie służby wiedziały o stosowaniu tortur wobec domniemanych terrorystów i przymykały na nie oko, pojawiły się w związku ze sprawą byłego więźnia Guantanamo Binyama Mohameda. Twierdzi on, że za wiedzą MI5 był torturowany w Pakistanie, Maroku, Afganistanie i w Guantanamo, ponieważ w śledztwie stawiano mu pytania, które mogły pochodzić tylko od wywiadu wojskowego.

Mohamed, Etiopczyk mieszkający stale w Wielkiej Brytanii, został aresztowany w 2002 r. w Pakistanie. Z Guantanamo wyszedł w ubiegłym roku.

Jak postępować w więzieniu? Z podręcznika zagrywek al-Kaidy

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze