Brytyjczycy chcą zakazu antywojennego marszu

muzulmanska-demonstracja-uk
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmanie pod przywództwem radykalnego imama Anjema Choudarego planują prowokacyjną manifestację. Czy brytyjski rząd po raz kolejny zachowa się poprawnie politycznie? Kiedy władze Wielkiej Brytanii zaczną bardziej zdecydowanie reagować na podobne prowokacje?

Posłowie brytyjskiej Izby Gmin z różnych politycznych partii podpisywali się we wtorek pod apelem do szefa MSW Alana Johnsona, władz hrabstwa Wiltshire oraz władz Wootton Bassett o wydanie zakazu organizowania antywojennego marszu muzułmanów w tym mieście.
muzulmanska-demonstracja-uk
Według sygnatariuszy wniosku marsz będzie jaskrawym wyrazem braku szacunku wobec żołnierzy poległych lub rannych w Afganistanie.

Muzułmańska grupa Islam4UK planuje zorganizowanie marszu ok. 500 muzułmanów z pustymi trumnami symbolizującymi ofiary wśród cywilnej ludności w Afganistanie. Marsz odbyłby się pod hasłem żądania wycofania obcych wojsk z Afganistanu.

Organizator marszu Anjem Choudary potwierdził we wtorek w mediach, że wystąpi do władz o zgodę na marsz w najbliższych dniach, zaznaczając, że przygotowania do niego idą pełną parą.

Więcej na: onet.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze