Bronił chrześcijanina. Sam dostał dziewięć lat

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Mohammad Ali Dadkhah, znany adwokat zajmujący się prawami człowieka i reprezentujący chrześcijańskiego pastora skazanego w Iranie na śmierć za apostazję, został skazany na dziewięć lat więzienia dla rzekome „działanie na szkodę bezpieczeństwa narodowego” – donosi Fox News i Amerykańskie Centrum Prawa i Sprawiedliwości (ACLJ).

Dadkhah bronił w ostatnich latach kilku politycznych działaczy i działaczy praw człowieka. Jego ostatnim klientem był Youcef Nadarkhani, irański pastor, skazany na śmierć za apostazję od islamu i konwersję na chrześcijaństwo.

– Zostałem skazany za działania na szkodę bezpieczeństwa narodowego, szerzenie propagandy antyreżimowej i posiadanie w domu zakazanych książek – powiedział Dadkhah. Prawnikowi zabroniono też ponoć przez 10 lat wykładać na uniwersytetach i praktykować prawo.

Większe ryzyko

Amerykańskie Centrum Prawa i Sprawiedliwości (ACLJ), które podejmowało działania zmierzające do uwolnienia Nadarkhaniego, obawia się, że uwięzienie Dadkhaha wystawia chrześcijańskiego pastora na większe ryzyko.

– Informacja, że szanowany obrońca zajmujący się prawami człowieka został skazany na karę więzienia przez przedstawicieli irańskich władz, jest bardzo niepokojąca – powiedział dyrektor ACLJ Jordan Sakulow.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook