Bronił chrześcijanina. Sam dostał dziewięć lat

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Mohammad Ali Dadkhah, znany adwokat zajmujący się prawami człowieka i reprezentujący chrześcijańskiego pastora skazanego w Iranie na śmierć za apostazję, został skazany na dziewięć lat więzienia dla rzekome „działanie na szkodę bezpieczeństwa narodowego” – donosi Fox News i Amerykańskie Centrum Prawa i Sprawiedliwości (ACLJ).

Dadkhah bronił w ostatnich latach kilku politycznych działaczy i działaczy praw człowieka. Jego ostatnim klientem był Youcef Nadarkhani, irański pastor, skazany na śmierć za apostazję od islamu i konwersję na chrześcijaństwo.

– Zostałem skazany za działania na szkodę bezpieczeństwa narodowego, szerzenie propagandy antyreżimowej i posiadanie w domu zakazanych książek – powiedział Dadkhah. Prawnikowi zabroniono też ponoć przez 10 lat wykładać na uniwersytetach i praktykować prawo.

Większe ryzyko

Amerykańskie Centrum Prawa i Sprawiedliwości (ACLJ), które podejmowało działania zmierzające do uwolnienia Nadarkhaniego, obawia się, że uwięzienie Dadkhaha wystawia chrześcijańskiego pastora na większe ryzyko.

– Informacja, że szanowany obrońca zajmujący się prawami człowieka został skazany na karę więzienia przez przedstawicieli irańskich władz, jest bardzo niepokojąca – powiedział dyrektor ACLJ Jordan Sakulow.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze