Breivik uczył się od Mahomeda Atty, bin Ladena i zamachowców z Madrytu

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sprawca zamachów w Norwegii czerpał inspirację z ideologii, głoszonej przez Osamę bin Ladena, zamachowca z World Trade Center Mohameda Attę oraz islamskich terrorystów – ocenia niemiecki pisarz i publicysta Henryk M. Broder na łamach dziennika „Die Welt”.

Jedna z wypowiedzi Brodera, w którego dorobku są również publikacje krytyczne wobec islamu, została zacytowana w manifeście norweskiego zamachowca Andersa Behringa Breivika. Urodzony w Polsce publicysta wyznał pięć lat temu w wywiadzie dla holenderskiej gazety, że „gdyby był młodszy, opuściłby Europę i zamieszkał w kraju, który nie jest zagrożony przez skradającą się islamizację”.

Słowa te zostały potem zacytowane w tekście norweskiego bloggera „Fjordmanna”, zaś ten tekst znalazł się w całości w manifeście Breivika. „To wystarczyło, bym razem z innymi myślącymi podobnie, został uznany za współodpowiedzialnego za zamachy” – pisze Broder. Zdaniem publicysty formułowanie takich wniosków to „bezczelne uproszczenie”.

więcej na onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze