Bośnia: policja uderzyła w islamistów

b
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Około 600 bośniackich policjantów uczestniczyło we wtorek w obławie na islamistów w wiosce Gornja Maoca w okręgu Brczko na północy Bośni i Hercegowiny – poinformowały władze.


Według nich, ta największa akcja policyjna od zakończenia wojny domowej w 1995 roku miała na celu ujęcie zwolenników radykalnego islamu wahabickiego, dążących do zdestabilizowania kraju.

We wsi Gornja Maoca funkcjonuje wspólnota zagranicznych bojowników muzułmańskich, którzy wcześniej walczyli przeciwko Serbom i Chorwatom. Do wspólnoty tej dołączyli rodzimi bośniaccy zwolennicy wahabizmu.

– Akcję podjęto z zamiarem zlokalizowania i schwytania osób, podejrzanych o podważanie jedności terytorialnej i porządku konstytucyjnego oraz wzniecanie nienawiści i nietolerancji etnicznej, rasowej lub religijnej – oświadczył rzecznik prokuratury Boris Grubeszić.

W operacji o kryptonimie „Światło” wzięli udział policjanci z obu części składowych Bośni i Hercegowiny – Republiki Serbskiej i Federacji Chorwacko-Muzułmańskiej.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze