Bójka polsko-arabska. Chłopak miał się jednak bronić

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Mieszkaniec Olsztyna twierdzi, że został napadnięty przez studenta z Arabii. Informację podchwyciły środowiska niechętne Saudyjczykom. Dotarliśmy jednak do wersji wydarzeń, z której wynika, że chłopak się bronił, nie atakował.

Jako pierwsza o sprawie napisała w środę „Gazeta Olsztyńska”. Poinformowała, że arabski student zaatakował nożem 20-letniego mężczyznę, gdy ten razem z kolegą przyszedł poprosić o ściszenie głośnej muzyki. Cudzoziemiec miał się na niego rzucić, gdy tylko zapukał do drzwi, i zadać mu cztery ciosy nożem. W wyniku jednego z nich olsztynianin stracił głos, bowiem ostrze przecięło tchawicę. Według relacji poszkodowanego wydarzeniom przyglądali się dwaj inni Saudyjczycy. Po przesłuchaniu prokurator postawił sprawcy zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Na internetowym forum zawrzało. Pod artykułem pojawiły się pogardliwe i wrogie wobec Arabów komentarze. Byli też tacy, którzy nie wierzyli w nagły i pozbawiony przyczyny atak studenta na polskich sąsiadów.

Okazało się, że przeczucia ich nie mylą, bowiem z policyjnego źródła udało nam się dowiedzieć, że istnieje też zupełnie inna wersja tych wydarzeń.

– Studenci z Arabii w wynajmowanym mieszkaniu grali w niedzielę na konsoli PlayStation – relacjonuje informator „Gazety Wyborczej Olsztyn”. – Pod ich oknem stało dwóch młodych mężczyzn, w tym ten, który został później poszkodowany. Nie spodobało im się, że muzyka dobiegająca z konsoli jest głośna. Zaczęli wołać przez okno, żeby zwrócić uwagę studentów. Jeden z Saudyjczyków w końcu wyjrzał. Gdy dwaj młodzi mężczyźni zaczęli do niego krzyczeć i wyzywać go, pokazał im jakiś gest, który widocznie odebrali jako obraźliwy. Student wrócił do gry. Wkrótce Saudyjczycy usłyszeli pukanie do drzwi mieszkania. Otworzyło je dwóch domowników. Zobaczyli mężczyzn spod bloku, którzy rzucili się na nich i zaczęli ich tłuc. Trzeci ze studentów, który stał głębiej w mieszkaniu, chwycił za nóż i zaczął się nim bronić.

Więcej na: gazeta.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze