Bóg chciał, żebym się ogarnęła

| 30 komentarzy|
image_pdfimage_print

– Jestem taką samą osobą. Natury się nie oszuka, jeżeli byłam leniwa, to jestem leniwa, miałam pewne słabości, to one nadal we mnie są, aczkolwiek islam pozwolił mi wyeliminować największe zagrożenia dla mojej osoby – mówi Agnieszka Amatullah Witkowska.

Agnieszka Amatullah Witkowska dorastała w katolickiej rodzinie, wzięła ślub kościelny, urodziła Marietę i Kacpra, ale w jej małżeństwie nie układało się za dobrze. Zdecydowała się na rozwód, jej życie oprócz pracy i dzieci wypełniały imprezy w nocnych klubach. Kiedyś za namową znajomych trafiła do klubu z muzyką arabską, tam poznała ludzi, którzy opowiedzieli jej o islamie. Od tego czasu jej życie się zmieniło. Z miłości do Allaha zdecydowała się zostać muzułmanką. Dziś jest szczęśliwą konwertytką.

Styczeń 2009 to dla gościa Michała Olszańskiego data pamiętniej imprezy, po której „straciła film”, zgubiła dużo rzeczy, a rano pierwsza myśl, jaka się pojawiła, brzmiała: „Bóg chciał, żebym się ogarnęła”.Z warszawskich Szmulek trafiała w świat islamu. – Zupełnie inaczej patrzę na wszystko, co mnie otacza i sprawy związane z przeszłością – opowiada Agnieszka Amatullah Witkowska. Od dwóch lat pracuje na callcenter. Czasami współpracownicy proszą: „załóż jaśniejszą chustkę”, na co dzień nosi czarną. – Kiedy mnie poznali, dowiedzieli się jakie tematy są tabu, a jakie nie, wiedzą, że mam do siebie dystans. Ze mną i o mnie można żartować, nie ma jednak takiej możliwości, żeby coś złego mówić na temat Allaha – podkreśla.

Według zasad islamu nie powinno wspominać się o przeszłości, kiedy człowiek przyjmuje islam, zaczyna życie z czystą kartą i przeszłość jest zamazana. – Decyduję się wspominać o tym ze względu na to, że wiele kobiet wychowujących dzieci szuka ucieczki w używkach, a myślę, że nie warto, warto znaleźć ucieczkę w religii, inne hobby – wyjaśnia gość Trójki. Islam przyjęła w czerwcu. – Wcześniej życie toczyło się tak: praca, dzieci, dom, klub. Przyjęcie islamu i przejście na nowe zasady wydawało się niewyobrażalne i dziwne – wspomina Agnieszka Amatullah Witkowska wydarzenie sprzed trzech lat, które zupełnie zmieniło jej życie.

Więcej na: polskieradio.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook