Blokada palestyńskiego autobusu w obronie porwanego żołnierza

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Około 50 izraelskich demonstrantów zablokowało tymczasowo rano autobus z rodzinami palestyńskich więźniów w proteście przeciwko porwaniu i uwięzieniu izraelskiego żołnierza Gilada Szalita w Strefie Gazy pięć lat temu – podała policja.

Manifestanci zatrzymali autobus jadący z Zachodniego Brzegu Jordanu do więzienia Nafha na południu Izraela. „Nie ma wizyt u Gilada, nie ma odwiedzin dla was” – skandowali protestujący, zwracając się do rodzin więźniów należących do radykalnego Hamasu; ostatecznie przepuścili jednak autobus, który wyruszył w dalszą drogę.

25-letni obecnie Szalit został pojmany na granicy Strefy Gazy 25 czerwca 2006 roku przez palestyńskie komando, w skład którego wchodzili także bojownicy Hamasu; ugrupowanie to, które w czerwcu 2007 roku przejęło zbrojnie kontrolę nad Strefą, w kwietniu zawarło porozumienie o współpracy z palestyńskim Fatahem prezydenta Mahmuda Abbasa.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze