Bliskowschodnie mniejszości popierają uznanie działań Państwa Islamskiego za ludobójstwo

Jazydzi uciekają przed ISIS
Jazydzi uciekają przed ISIS
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Przedstawiciele mniejszości religijnych na Bliskim Wschodzie poparli decyzję amerykańskiej administracji, by uznać zbrodnie Państwa Islamskiego za ludobójstwo.

Jak podaje strona breitbart.com dwaj przedstawiciele chrześcijan, dwaj Jazydów i jeden szyickich Turkmenów pozytywnie przyjęli deklarację Departamentu Stanu USA, która przestępstwa popełnione przez ISIS uznała za ludobójstwo i zbrodnie przeciw ludzkości.

„Fundacja Ratowania Turkmenów wyraża solidarność z chrześcijanami asyryjskimi i jazydami oraz uważa deklarację za ważny krok w zniesieniu cierpienia wszystkich prześladowanych społeczności w Iraku i Syrii”, powiedział dr Ali Akram Al Bayati, przedstawiciel szyickich turkmenów. Podobnie wyrażał się ksiądz Behnam Benoka z Kościoła Katolickiego obrządku syryjskiego.

Oczekują jednak dalszych kroków. Ojciec Benoka ma nadzieję na wyzwolenie równiny Niniwy, zabezpieczenie pokoju na tym obszarze przez międzynarodowe siły (nie arabskie czy muzułmańskie) i zadbanie, by prawa mniejszości religijnych zostały zagwarantowane w konstytucjach Iraku i Syrii. (j)

źródło: breitbart.com

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook