Biskup Mosulu: „Zachód też będzie ofiarą muzułmanów”

Abp. Nona
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przebywający na wygnaniu arcybiskup Kościoła Chaldejskiego w Mosulu ostrzegł państwa zachodnie przed przyjmowaniem zbyt wielkiej liczby muzułmanów w swoich krajach

„Nasze dzisiejsze cierpienie stanowi preludium waszego przyszłego cierpienia. Również i wy, Europejczycy i zachodni chrześcijanie, będziecie cierpieć w niedalekiej przyszłości”, powiedział arcybiskup Amel Shimoun Nona w wywiadzie dla włoskiej gazety „Corriere della Sera”. „Straciłem swoją diecezję, której siedzibę zajęli islamscy radykałowie, którzy pozostawili nam wybór: konwersja na islam lub śmierć. Nasza wspólnota jednak wciąż żyje”.

Arcybiskup ostrzegł również: „Proszę, spróbujcie nas zrozumieć. Wasze liberalne i demokratyczne zasady są tutaj nic nie warte. Ponieważ przyjmujecie coraz więcej muzułmanów, musicie wziąć pod uwagę naszą rzeczywistość na Bliskim Wschodzie. Wam również zagraża niebezpieczeństwo. Musicie podjąć stanowcze i odważne decyzje, nawet za cenę sprzeniewierzenia się waszym wartościom. Wydaje wam się, że wszycy ludzie są sobie równi, ale to nieprawda – islam nie twierdzi, że wszyscy ludzie są sobie równi. Wasze wartości nie są ich wartościami. Jeżeli w porę tego nie zrozumiecie, staniecie się ofiarami wroga, którego sami zaprosiliście do własnego domu”.

CNS News.com przypomina, że korzenie chaldejskiego Kościoła Katolickiego sięgają czasów apostoła Tomasza, jednego z dwunastu uczniów Chrystusa. Diecezja w Mosulu została założona w 1967 roku. Jej główną siedzibą jest Katedra św. Pawła, obecnie poważnie zniszczona przez dżihadystów. Około miliona chrześcijan zostało zabitych lub musiało uciekać z Iraku z powodu prześladowań ze strony radykalnych islamistów.

Dr Sebastian Gorka, redaktor działu bezpieczeństwa narodowego portalu, wyjaśnia: „ISIS postawiło ultimatum wszystkim chrześcijanom, którzy wciąż pozostali w Iraku: uciekajcie lub przejdźcie na islam, w przeciwnym razie zabijemy was”.

Bohun, na podst. http://www.breitbart.com/Big-Peace/2014/08/18/Exiled-Archbishop-of-Mosul-I-Have-Lost-My-Diocese-To-Islam-You-in-the-West-Will-Also-Become-Victims-of-Muslims

Abp. Nona

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook