Bin Laden: to ja stoję za próbą zamachu

osama-bin-laden-2
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Osama bin Laden wziął odpowiedzialność za próbę zamachu na samolot linii lotniczych Northwest Airlines z 25 grudnia minionego roku – informuje Al Jazeera, która wyemitowała nagranie przywódcy Al-Kaidy. Czy nagranie jest autentyczne nie mógł potwierdzić doradca Białego Domu David Axelrod.
osama-bin-laden-2
(…)

Nagranie autentyczne?

Ani autentyczności nagrania ani odpowiedzialności Al-Kaidy za próbę zamachu nie mógł potwierdzić doradca Białego Domu David Axelrod w rozmowie ze stacją CNN.

– Ale zakładając, że to on (bin Laden), jego posłanie zawiera te same puste usprawiedliwienia rzezi niewinnych, które już słyszeliśmy – powiedział Axelrod. I dodał: – Ironia polega na tym, że w imieniu islamu zabił on (bin Laden) więcej muzułmanów niż wyznawców innych religii. Jest mordercą i będziemy nadal w ofensywie przeciwko bin Ladenowi, przeciwko Al-Kaidzie, żeby chronić naród amerykański.

Nieudany zamach

Pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia, 23-letni Nigeryjczyk Umar Faruk Abdulmutallab wniósł na pokład samolotu linii Northwerst Airlines materiał wybuchowy – pentryt. Maszyna z blisko 300 osobami na pokładzie, leciała z Amsterdamu do Detroit. Plan zamachowca jednak się nie powiódł i atak został udaremniony.

Kilka dni po incydencie odpowiedzialność za zamach wzięła filia Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze