Bin Laden ma nowego sojusznika

bojownik-al_shabaab
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Somalijska organizacja islamistyczna al-Szabaab przyznała, że jej bojownicy walczą wspólnie z członkami Al-Kaidy – poinformowało BBC. Do tej pory somalijscy islamiści zaprzeczali pogłoskom o powiązaniach z terrorystyczną siatką Osamy bin Ladena.

W specjalnym oświadczeniu al-Szabaab stwierdziła, że „dżihad w Rogu Afryki musi połączyć się z międzynarodowym dżihadem, któremu przewodzi Al-Kaida”.

Al-Szabaab walczy z rządem centralnym, któremu przewodzi umiarkowany islamista, niegdyś powiązany z organizacją, Szarif Szejk Ahmed. Radykalni islamiści kontrolują znaczne obszary południowej i środkowej Somalii. Tymczasem wspierany przez ONZ i Unię Afrykańską rząd dzierży władze jedynie na niewielkim obszarze wokół stolicy państwa – Mogadiszu.

W ostatnich walkach w środku stolicy zginęło kilkanaście osób, a ponad 50 odniosło rany. Bojownicy z Al-Szabaab zaatakowali wojska międzynarodowe w samym centrum miasta.

Więcej na: wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze