Bezczelność w burkę odziana

| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Felieton autorstwa Barona Bodisseya, prowadzącego blog Gates of Vienna.

Pod koniec ubiegłego roku pisałem o sprawie Carnity Matthews, odzianej w nikab muzułmanki „wzbogacającej kulturę Australii”, która została zatrzymana przez policjanta i otrzymała mandat za wykroczenie drogowe. Zrobiła ona z tego poważną aferę, grożąc, że funkcjonariusz policji zapłaci za to, w jaki sposób ją potraktował. Groźbę swoją spełniła, składając przeciwko niemu oficjalną skargę i zarzucając rasizm, którego przejawem miała być rzekoma siłowa próba zmuszenia jej do odkrycia twarzy.

Niefortunnie dla pani Matthews, ale szczęśliwie dla funkcjonariusza policji i jego kariery zawodowej, zainstalowana w radiowozie kamera zarejestrowała całe zajście. Został on całkowicie oczyszczony z zarzutów, a lalunia w burce została oskarżona o złożenie nieprawdziwej skargi. Sędzia uznał ją winną i skazał na sześć miesięcy więzienia.

Zwolniona za kaucją natychmiast złożyła apelację. Podstawa apelacji stanowi najbardziej zabawny aspekt sprawy: oskarżona upiera się, że ponieważ kobieta, która fałszywie oskarżyła policjanta, miała zasłoniętą twarz, nie można udowodnić, że zrobiła to właśnie ona.

Cała sprawa zamieniła się teraz w istną farsę…  sąd apelacyjny uchylił bowiem wyrok skazujący, uzasadniając swoją decyzję własnie tak, jak oskarżona uzasadniła swoją apelację. Pani Matthews jest wolna, a jej „kulturowo wzbogaceni” sprzymierzeńcy świętowali zwycięstwo pod gmachem sądu tak żarliwie, że konieczna była interwencja policji. (db)

Tłum: ACH
http://gatesofvienna.blogspot.com/2011/06/belligerent-burqa-bimbo-is-off-hook.html

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook