Belgia: miejscowi dżihadyści niebezpieczni dla uchodźców

image002
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Na jednego Belga przypada największa na Zachodzie liczba bojówkarzy działających na terenach Iraku i Syrii.

image002

Na 1,4 mln mieszkańców Belgii przypada 440 dżihadystów, szacuje ICSR (International Center for the Study of Radicalization and Political Violence).

„Bez dodatkowych funduszy nie będę w stanie zagwarantować bezpieczeństwa uchodźców”, powiedział dziennikowi „De Morgen” Hans Bonte, burmistrz belgijskiego miasteczka Vilvoorde, gdzie 1 października planowane jest otwarcie kolejnego tymczasowego centrum dla uchodźców. Miasto liczy ok. 40 tysięcy mieszkańców.

Powszechnie wyznawany przez radykalną młodzież islamską pogląd głosi, że starający się o azyl Syryjczycy, którzy stanowią większość uchodźców w mieście, są „tchórzami” przez to, że nie pomagają ISIS w ustanawianiu islamskiego kalifatu.

„Sytuacja znów jest bardzo napięta, tak jak w przypadku Charlie Hebdo i Verviers”, mówi burmistrz. Udaremniony w ostatnim czasie atak, który miał mieć miejsce w pociągu relacji Amsterdam-Paryż, odbił się szerokim echem w Vilvoorde i doprowadził do podziału miasta.

Burmistrz uważa plan budowy w mieście kolejnego centrum dla imigrantów za absurdalny i wzywa do zapewnienia ochrony obecnym już w Vilvoorde uchodźcom. Pomimo że flamandzki rząd wielokrotnie deklarował 2,6 mln dolarów wsparcia dla Vilvoorde, miejscowe władze „nie zobaczyły ani jednego euro” z deklarowanej kwoty, twierdzi Bonte.

aQ na podst. http://sputniknews.com/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze