Będą sankcje wobec przedstawicieli władz Iranu

zamieszki-w-teheranie-2
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Stany Zjednoczone przygotowują sankcje wobec pewnych elementów w rządzie irańskim, m.in. tych związanych ze stłumieniem manifestacji opozycyjnych – informuje Washington Post.
zamieszki-w-teheranie-2
Administracja amerykańska chce starannie wybrać cele, by uniknąć zrażenia sobie irańskiej opinii publicznej i przy tym zachować otwarte drzwi dla rozwiązania sprawy irańskiego programu nuklearnego – podaje dziennik, powołując się na wypowiadających się anonimowo urzędników.

Według Washington Post obiektem sankcji mogą stać się elitarne jednostki Gwardii Rewolucyjnej. Jeden z informatorów dziennika podkreśla, że USA nigdy nie były zwolennikami idei, by starać się o odcięcie od świata irańskiej gospodarki.

Celem wszelkich sankcji jest zobowiązanie rządu w Teheranie, by powrócił do stołu negocjacji, a nie karanie go za domniemany program zbrojeń nuklearnych czy też sposób, w jaki traktuje swój naród – dodaje gazeta.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze