Awantura w programie BBC na żywo. Minister odsyła imigranta do Iraku

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

– Nie ma pan prawa przebywać w Wielkiej Brytanii. Powinien pan wracać do domu – takie słowa podczas programu BBC Sunday Politics West z ust ministra Marka Harpera usłyszał Esam Amin, nielegalny imigrant z Iraku. Amin skarżył się, że stara się w Wielkiej Brytanii o azyl polityczny, ale już pięć jego wniosków zostało odrzuconych. Harper, zwolennik radykalnej polityki imigracyjnej, oświadczył, że jego argumenty we wnioskach są śmieszne, a brytyjscy podatnicy nie powinni go utrzymywać

Program z udziałem Amina i Harpera to jedna z odsłon dyskusji, która w ostatnich miesiącach dzieli Brytyjczyków. Rząd przygotowuje nowy projekt ustawy imigracyjnej: osoby przebywające na Wyspach nielegalnie nie będą mogły nawet otwierać kont bankowych. Stracą też prawo do korzystania ze świadczeń socjalnych i usług. Zagranicznych przestępców będzie można najpierw deportować, a dopiero potem rozpatrywać ich odszkodowania. A „tymczasowi” imigranci, np. studenci, będą musieli opłacać składki zdrowotne.

Więcej na: www.wyborcza.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze