Austria: aresztowano podejrzanych o terroryzm

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Czworo ludzi zostało aresztowanych w Wiedniu, w tym troje w międzynarodowym porcie lotniczym Schwechat, pod zarzutem działalności terrorystycznej – poinformował austriacki Federalny Urząd Ochrony Konstytucji i Zwalczania Terroryzmu (BVT).

Trzy zatrzymane na lotnisku osoby zamierzały udać się do Pakistanu, by uczestniczyć tam w zajęciach w terrorystycznym obozie szkoleniowym. Czwarta osoba, którą aresztowano w mieście, miała jako główny podejrzany organizować tę podróż.

Wobec głównego podejrzanego, 25-letniego austriackiego konwertyty na islam, wydano nakaz aresztowania w związku ze stawianym mu zarzutem rekrutacji osób do szkolenia w obozach terrorystycznych na terytoriach Afganistanu i Pakistanu oraz podejrzeniem o finansowe wspieranie organizacji terrorystycznej. Miał on także działać jako kontakt osobowy Al-Kaidy w Pakistanie. Wspierana przez niego organizacja to Deutsche Taliban Mujaheddin (DTM), której za pośrednictwem Western Union przekazał około tysiąca euro.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze