Australijskie krowy pojada do Indonezji

| 3 komentarze|
image_pdfimage_print

Australijskie władze zniosły dziś obowiązujący od miesiąca zakaz eksportu bydła do Indonezji. Decyzja o zawieszeniu eksportu była spowodowana doniesieniami o okrutnym traktowaniu zwierząt w indonezyjskich rzeźniach.

Australia zapowiadała, że nie zmieni decyzji, dopóki Indonezja nie zapewni właściwego traktowania zwierząt.
Eksport żywych zwierząt do Indonezji przez Australię wart jest 350 milionów dolarów rocznie. Indonezja jest największym rynkiem zbytu australijskiego bydła rzeźnego. Ok. 40 proc. wołowiny jedzonej w Indonezji pochodzi ze zwierząt importowanych z Australii.

Australijski minister rolnictwa Joe Ludwig wyraził dziś przekonanie, że indonezyjskie rzeźnie spełniają australijskie standardy. – Zniosłem tymczasowy zakaz, żebyśmy mogli w dalszym ciągu wspierać przemysł, który jest kluczowy, korzystny dla gospodarki australijskiej i dla wymiany handlowej zarówno Australii, jak i Indonezji – powiedział minister. Dodał, że eksporterzy będą musieli nadzorować w jakich warunków transportowane jest bydło i czy trafia do rzeźni „spełniających międzynarodowe standardy”.

Australijscy hodowcy ostrzegali, że decyzja o wstrzymaniu eksportu oznacza likwidację miejsc pracy, a w wyniku nadprodukcji w kraju ceny wołowiny mogą znacznie spaść.

https://www.youtube.com/watch?v=O0WBtsNxNKw

Ubój halal we Francji, uwaga drastyczne zdjęcia.

Więcej na: onet.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook