Australia: Kobieta w burce chciała zniszczyć policjanta (opis po polsku)

Muzułmanka, która nie chciała odsłonić twarzy w trakcie czynności policyjnych, skazana na 6 miesięcy więzienia za składanie fałszywych zeznań przeciwko policjantowi.

Policjant australijskiej drogówki próbował wylegitymować kobietę w burce, prosząc ją o odsłonięcie twarzy, by potwierdzić tożsamość. Kobieta zarzuciła mu rasizm, ponieważ jej zdaniem policjant wiedział, że nie wolno jej odsłaniać twarzy. Została ukarana mandatem za utrudnianie pracy policjantowi.

To nie finał sprawy, kobieta o „rzekomym przestępstwie” powiadomiła media oraz złożyła skargę do sądu twierdząc, że policjant traktował ją w rasistowski sposób, ale także próbował zerwać jej burkę. Jak pokazały kamery policyjnego wozu, oskarżenia były fałszywe. Co czyni historię interesującą, to prawnik, który w sądzie próbował twierdzić, że to nie ona złożyła fałszywe doniesienie na policjanta. Skoro była w burce nikt nie mógł stwierdzić czy to ona?

Sędzia nie dał wiary tym tłumaczeniom i skazał ją na sześć miesięcy więzienia. Towarzystwo Przyjaźni Islamskiej w Australii uważa, że kobieta nie powinna zostać skazana, ze względu na 7 dzieci, którymi się opiekuje, w tym przypadku zdaniem towarzystwa sędzia powinien kierować się bardziej współczuciem. Sędzia natomiast uważa, że kobieta była nikczemna i okrutna wobec życia policjanta, który gdyby nie policyjna kamera mógłby zakończyć karierę policji.

AX