Australia: 28 lat więzienia za terroryzm

Australia
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Australijski wymiar sprawiedliwości skazał dzisiaj na kary pozbawienia wolności od 23 do 28 lat pięciu muzułmanów. Oskarżono ich o terroryzm.

Australia

Sędzia Anthony Whealy z Sądu Najwyższego Nowej Południowej Walii ogłaszając wyrok podkreślił, że działania skazanych motywował brak tolerancji i nieelastyczne przekonania religijne.

Winę mężczyzn w wieku od 25 od 44 lat sąd uznał już w październiku zeszłego roku. Ciążyły na nich zarzuty podjęcia między lipcem 2003 roku a listopadem 2005 roku działań przygotowawczych do zamachu terrorystycznego.

Grupa zgromadziła wybuchowe chemikalia i broń, zamierzając zaatakować nieznany cel w odwecie za zaangażowanie Australii w wojnę iracką i afgańską. Według oskarżyciela dysponowała schematami konstrukcji bomb zdolnych do wywołania masowych zniszczeń i ofiar, a także literaturą gloryfikującą działania przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze