Atak talibów w Kabulu, zginęło 9 osób

pas-do-rytualnego-samobojstwa-21
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Talibscy bojownicy, w tym zamachowcy-samobójcy w kamizelkach z ładunkami wybuchowymi, zaatakowali w poniedziałek kilka budynków w centrum Kabulu, m.in. gmachy rządowe, banki i sklepy. W walkach z przybyłą na miejsca ataków policją zginęło co najmniej dziewięć osób, w tym czterech kamikadze; 38 osób zostało rannych.
pas-do-rytualnego-samobojstwa-21
Był to największy od roku atak terrorystyczny w stolicy Afganistanu. Afgańskim siłom bezpieczeństwa dopiero po kilku godzinach udało się odzyskać kontrolę nad zajętymi przez talibów obiektami.

Prezydent Hamid Karzaj oświadczył, że w Kabulu przywrócono porządek. – Prezydent Afganistanu chce zapewnić mieszkańców Kabulu, że sytuacja jest pod kontrolą, a porządek na ulicach został przywrócony – oświadczyła kancelaria prezydenta. Karzaj potępił ataki i polecił wzmocnić środki bezpieczeństwa w mieście i podjąć działania w celu ujęcia odpowiedzialnych za te brutalne ataki.

W poniedziałek w Kabulu było słychać wystrzały oraz potężne eksplozje w pobliżu budynków rządowych, pałacu prezydenckiego i dzielnicy, gdzie znajdują się placówki dyplomatyczne.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze