Atak na szkołę, nie chcą kobiet

atak-na-szkole-nie-chca-kobiet
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

22 uczennice i troje nauczycieli poczuło się nagle źle i zostało odwiezionych we wtorek do szpitala w Kabulu. Afgańskie władze poinformowały, że chodzi najpewniej o atak gazowy przeciwników edukacji kobiet.

atak-na-szkole-nie-chca-kobietRzecznik ministerstwa oświaty Asif Nang powiedział, że dziewczęta i nauczycieli zwolniono już ze szpitala. To mogła być robota rebeliantów lub innej grupy, która chce zakłócić proces edukacji dziewcząt – wyjaśnił.

Karzaj: to karygodne

Do tej pory władzom nie udało się jednak ustalić, co spowodowało nagłą utratę przytomności czy osłabienie oraz złe samopoczucie wśród uczennic i nauczycieli w szkołach. Podejrzewają, że dochodzi do rozpylania bliżej nieokreślonego trującego gazu przez przeciwników edukacji kobiet.

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj zdecydowanie potępił to karygodne rozpylenie trującego gazu, do którego doszło dzisiaj w szkole dla dziewcząt – poinformowała w oświadczeniu kancelaria prezydenta.

Do domniemanych trzech ataków na szkoły dla dziewcząt doszło w ciągu ostatnich tygodni w mieście Kunduz na północy kraju. W zeszłym roku miało miejsce kilka incydentów, w tym przypadki oblania uczących się dziewcząt kwasem i spalenia szkół. Dochodziło do nich w uważanych za bardziej konserwatywne regionach na południu Afganistanu.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

W Afganistanie kobietom nie wolno było uczęszczać do szkół, a wiele placówek zostało zamkniętych za rządów talibów w latach 1996-2001.

Więcej na: www.tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook