Atak na konwój NATO w Kabulu

Zamachowiec-samobójca, rytualne samobójstwo w islamie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W samobójczym ataku bombowym w Kabulu zginęło sześciu żołnierzy NATO, w tym pięciu Amerykanów. Przynależności państwowej szóstego żołnierza nie podano w oświadczeniu sił międzynarodowych ISAF, dowodzonych przez NATO.

Zamachowiec-samobójca, rytualne samobójstwo w islamie
Zamachowiec-samobójca, rytualne samobójstwo w islamie

Władze Afganistanu informują, że w zamachu zginęło też co najmniej 12 afgańskich cywilów, a 47 zostało rannych. Wcześniej podawano, że w ataku zginęło ponad 20 osób.

Zamachu z użyciem samochodu, wypełnionego materiałami wybuchowymi dokonano na konwój wojsk NATO w silnie chronionej, rządowej dzielnicy stolicy Afganistanu. Wybuch zniszczył pięć pojazdów sił NATO i kilkanaście pojazdów cywilnych. Do zamachu przyznali się afgańscy talibowie.

„Bierzemy ten atak na siebie. Atak, który był zamachem samobójczym, został przeprowadzony przy użyciu samochodu-pułapki przez naszego mudżahedina” – oświadczył rzecznik talibów. Według niego celem ataku byli „najeźdźcy z NATO”.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze